Розклад сеансів та
інформація про
КІНОЗАЛ "ЧАС КІНО"


Електронний
каталог
Пошук книжок
Пошук періодичних
видань
Заклади культури клубного типу
- ПК «Мінерал»
- ПК «Юність»
- БК ім.А.Могильницького
- НД «Просвіта»
- Клуб житлового масиву Хотінь
КЗ «Музейно-виставковий центр»
- Краєзнавчий музей Калущини
- Арт-галерея
- Музей - оселя родини І.Франка
- Виставкова зала
- Меморіальний музей "Калуська в'язниця"
КЗ «Централізована бібліотечна система»
- Центральна бібліотека ім.Тараса Шевченка
- Бібліотека-філія №1
- Бібліотека-філія №2
- Бібліотека-філія №3
- Центральна дитяча бібліотека
www.jun-biblioteka.at.ua
Навчальні заклади у сфері культури
- Калуська дитяча музична школа
 
Конкурси

Конкурс на заміщення
вакантних посад
керівників закладів культури

   
Повернутись назад

Година пам’яті «Не вигаснув вогонь його душі» та презентація книги «Жбан запашного напою

«Жбан запашного напою» - це книжка літературно-критичних та літературознавчих розповідок Василя Ганущака, упорядкованих літературним критиком та головою обласної спілки письменників України Євгеном Бараном. А зібрала ці всі прижиттєві доробки письменника його дружина Валентина Корнійчук. Презентував книгу її упорядник - літературний критик, голова обласної організації Національної Спілки письменників України Євген Михайлович Баран. Він розповів, що книга вийшла з друку в 2017 році  за підтримки обласної програми по книгодрукуванню.

Книга складається зі статтей, розвідок періоду з 1979 року до 2008 року.Всі матеріали в книзі поділені на шість розділів: у першому розвідки, присвячені українській класичній літературі; у другому – перекладній літературі та українській літературі в Румунії та Пряшівщині  (це його кандидатська робота); третій розділ – це рецензії на книги; четвертий розділ – статті, присвячені художньо-образотворчій спадщині українських митців; п’ятий розділ – матеріали, присвячені українському класичному набутку ХХ століття; і останній, шостий розділ – статті, рецензії про книги прикарпатських авторів, зокрема і наших калуських літераторів.

Цього дня у читальному залі бібліотеки зібралися калушани, які добре знали Василя Ганущака. Звучало багато теплих слів про цю людину з уст  калуських літераторів Петра Шевчука, Івана Ткачика, Романа Бревка, доброго товариша Василя Ганущака, музикознавця з Дрогобича Володимира Грабовського та інших.

Модерувала захід письменниця, літературознавець, педагог, Заслужений вчитель України, член Національної Спілки письменників України, громадська діячка Оксана Степанівна Тебешевська. Працівниками бібліотеки була підготовлена слайд-презентація фотографій про життя та творчість Василя Ганущака.

Василь Ганущак мав добрий літературний смак і був делікатний в оцінюванні. Це не заважало йому залишатись принциповим і фаховим. Сьогодні, коли руйнуються основи літературної і літературно-критичної традиції, -  тихе, фахове, чесне слово Василя Ганущака допомагає зберегти український культурний простір.

 Література впустила Василя Ганущака  у своє безмежжя, і він там почував себе як удома, був чутливим до краси слова і надзвичайно вимогливим до його вживання як у художньому творі, так і в побутовій бесіді, мав, за словами літературного критика Дмитра Юсипа, «що казати людям, і вмів це прекрасно робити…» Таким і залишиться він у нашій пам’яті.

Фото Дмитро Іванців

Коментарії:
Додати коментарій:
Ім'я:  
E-Mail:
Коментарій:
Код
 

Повернутись назад
ОГОЛОШЕННЯ
22 лютого о 18:00 год.

Благодійний проект 
Мюзикл "Розхристана"

Палац культури "Юність"
вул.О.Тихого, 6

Квитки за тел. 0661078488
0980558144

 

Корисні посилання
Управління культури Івано-Франківської ОДА
Погода
Ми в соціальних мережах
 
ГОЛОВНА | ПРО УПРАВЛІННЯ | НОРМАТИВНА БАЗА | ДУХОВНЕ ЖИТТЯ | СПАДЩИНА | ТОВАРИСТВА | КОМІСІЇ | Центральна дитяча бібліотека | Калуська дитяча музична школа | Створення та підтримка сайту: