Розклад сеансів та
інформація про
КІНОЗАЛ "ЧАС КІНО"


Електронний
каталог
Пошук книжок
Пошук періодичних
видань
Заклади культури клубного типу
- ПК «Мінерал»
- ПК «Юність»
- БК ім.А.Могильницького
- НД «Просвіта»
- Клуб житлового масиву Хотінь
КЗ «Музейно-виставковий центр»
- Краєзнавчий музей Калущини
- Арт-галерея
- Музей - оселя родини І.Франка
- Виставкова зала
- Меморіальний музей "Калуська в'язниця"
КЗ «Централізована бібліотечна система»
- Центральна бібліотека ім.Тараса Шевченка
- Бібліотека-філія №1
- Бібліотека-філія №2
- Бібліотека-філія №3
- Центральна дитяча бібліотека
www.jun-biblioteka.at.ua
Навчальні заклади у сфері культури
- Калуська дитяча музична школа
 
Конкурси

Конкурс на заміщення
вакантних посад
керівників закладів культури

   
Повернутись назад

Круглий стіл «Доктор Іван Куровець ‒ основі моменти життя і творчості»

31 січня 2018 р. у приміщенні Краєзначого музею Калущини КЗ «Музейно-виставковкого центру» відбувся «круглий стіл» на тему «Доктор Іван Куровць ‒ основі моменти життя і творчості». Захід присвячено 155-річчю від дня народження Івана Куровця (1863‒1931), українського патріота, мецената, лікаря, науковця, дійсного члена НТШ (1918), громадського і державного діяча, члена Української Національної Ради, державного секретаря з охорони здоров’я при уряді ЗУНР (1918–1919). 
Учасниками заходу були науковці, краєзнавці, музейні працівники, журналісти міста Калуша, представники громадськості, студенти Калуського коледжу культури і мистецтв. Мета заходу ‒ висвітлення життєвого шляху, розкриття основних напрямків діяльності доктора Куровця.

Основні питання, винесені на обговорення, були такі: джерела та історіографія про життєвий і творчий шлях І. Куровця; дитинство, студентські роки, сім’я; лікарська практика у Калуші, меценатство, співпраця з Іваном Франком, журналістика Куровця, захист українства в Галицькому та Варшавському сеймах, участь у громадських товариствах і політичних організаціях, урядування в секретаріаті ЗУНР, наукова діяльність тощо.

Ведучий «круглого столу» Іван Тимів, старший науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини, висвітлюючи життєвий шлях і творчий доробок І. Куровця у вітчизняній історичній науці, зауважив, що згадані проблеми ще недостатньо вивчені. Стан їхнього дослідження залишається на рівні окремих публікацій і статей в енциклопедіях.

У виступі Олега Малярчука, доктора історичних наук, професора ІФНТУНГ, вияскравлено діяльність І. Куровця як посла, політика, журналіста, дієвого учасника громадських товариств. Ученим підкреслено багатогранність таланту діяча, уточнено дату його народження – 22 січня 1863 р., згідно метричних книг народжених (попередньою була дата 17 січня 1863 р.), уточнено окремі моменти освітньої та наукової діяльності лікаря.
Наталія Мельник, науковий співробітник Музею-оселі Івана Франка у Підгірках, продемонструвала цікаві фотоматеріали про зустрічі Івана Куровця з Каменярем та вплив видань Франкової бібліотеки на формування світогляду тодішньої молоді. Окремо висвітлено деталі особистого знайомства Івана Куровця та Цецилії Бурачинської, їхній відпочинок у Карпатах, зустрічі з відомими творчими особистостями краю.
У виступі краєзнавця Миколи Когута звернено увагу на діяльність Івана Куровця як мецената, який фінансово сприяв будівництву Народного дому і церкви в Калуші; подано відомості про синів Івана Куровця ‒ Андрія і Петра; акцентовано увагу на лікарській діяльності доктора Куровця.

Розповідь Лесі Кирилович, голови міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта, стосувалася дружини Івана Куровця ‒ Цецилії, котра була відданим помічником чоловіка в його громадській, науковій, політичній діяльності.

Промовцем відзначено заснування щорічної премії Куровця у 1927 р. з нагоди 40-річчя його діяльності та заснування у 2001 р. Калуською районною радою і райдержадміністрацією премії імені Івана Куровця, яку присуджують медичним працівникам району за високий рівень професійності.

У підсумку констатовано наступне: 
- життя і діяльність доктора І. Куровця були сповнені прагнення неустанно працювати для України;
- його жертовна праця на благо українства була феноменальним явищем у тогочасному суспільстві;
- завдяки рішучим діям доктора Куровця як державного секретаря суспільного здоров’я вдалося врятувати сотні людських життів вояків УГА і мирного населення, покращити медичне обслуговування та санітарний стан краю; 
- як журналіст, Куровець висвітлював усі сторони суспільно-політичного культурного життя Калущини;
- як посол, захищав інтереси галичан у парламенті;
- з метою увічнення пам'яті про відомого діяча його ім'ям названо одну із вулиць Калуша.

Коментарії:
Додати коментарій:
Ім'я:  
E-Mail:
Коментарій:
Код
 

Повернутись назад
ОГОЛОШЕННЯ
24 березня о 14:30 год.

Презентація книжки "Журналіст" Дмитра Іванціва

Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка

25 березня о 11:00 год.

Книжковий атракціон "Шалене читання"

Бібліотека-філія №1

25 березня о 13:00 год.

Зустріч з авторами ВЦ "Академія"

Центральна дитяча бібліотека, вул. Підвальна, 6

Березень 2019

Центральна дитяча бібліотека

Корисні посилання
Управління культури Івано-Франківської ОДА
Погода
Ми в соціальних мережах
 
ГОЛОВНА | ПРО УПРАВЛІННЯ | НОРМАТИВНА БАЗА | ДУХОВНЕ ЖИТТЯ | СПАДЩИНА | ТОВАРИСТВА | КОМІСІЇ | Центральна дитяча бібліотека | Калуська дитяча музична школа | Створення та підтримка сайту: